Araç Dışı Hizmetlerimiz

 • Fırçasız köpük ile Araç Yıkama

  Aracınızın fırçasız cilalı köpük yardımıyla dışının yıkanması ve genel iç temizliğinin yapılması işlemlerini kapsamaktadır.

 • Hızlı Cilalı Yıkama

  Aracınızın normal yıkama sonrasında araç ıslak iken cila ürünü uygulanıp tekrar durulanma işlemidir. Farkı, araç kaportasında su iticilik özelliği göstermesi ve daha canlı bir görünüm vermesidir. Bu uygulamanın ömrü 3 yıkama yada 1 ay dır.

 • Cilalı ve Eldive ile Yıkama

  Araç ilk önce su ile üzerindeki tozdan arındırılır. Daha sonra cilalı şampuan bir kova içinde köpürtülerek eldiven yardımı ile iyice uygulanır. Farkı, cila katmanın daha yoğun olması nedeniyle araç yüzeyinde 1ay kadar dayanabilmesidir. Ayrıca normal yıkamaya göre araç daha az kirlenir.

 • Motor Yıkama

  Aracın motor bölümündeki yağ, kir, toz ve benzeri şeylerin özel ilaçlar yardımı ile çözülerek basınçlı su ile yıkanması işlemidir. Araç motorunun yıkanmasının hiçbir şekilde bir zararı yoktur.

 • Sadece Araç Dışının Yıkanması

  Herhangi bir yıkama işlemi seçeneği uygulanarak aracınızın dışı ve kapı araları yıkanır.

 • Zift Temizleme

  Aracınızın dış ve iç kesimlerindeki zift, yağ gibi petrol ürünlerinin bulaşması sonucu oluşan kirlerin çözücü özelliği yüksek ilaçlarla temizlenmesidir.

 • Cam Su Kaydırıcı

  Bu işlem Nano bileşenli bir ürün ile yapılmaktadır. Uygulandıktan sonra 2 yıl yada 80.000 silecek darbesine kadar ömrü vardır. Ürünün genel özellikleri ise camlarınızda suyun tutunması zorlaştırarak daha net bir görüş sağlamaktadır. Ayrıca araç 80km hızda giderken silecek dahi kullanmadan ön camınızdan suların aktığını göreceksiniz.

 • Far Temizliği

  Farların üzerinde zamanla oluşan kir katmanı cam yüzeyli farlarda sadece polisaj makinası ile temizlenebilir. Fakat plastik yüzeyli farlar ise daha çok yıpranmasından dolayı 6kat su zımparası işlemi ve polisaj makinasıyla yapılan parlatma işlemi sonunda eski haline geri dönebilmektedir. Yapılan her iki tip işlemde de en 2 yıl eski haline dönmeme garantisi vardır.

 • Pasta Cila

  Aracınızın boya yüzeyindeki kılcal çizik ve harelenmelerin giderilmesi işlemidir. Bu işlem polisaj makinası yardımıyla usta kişilerce uygulanmaktadır.

 • Boya Koruma

  Pasta cila işlemi sonrasında uygulanır. Aracın parlaklığını ve su kaydırma etkisini en az 6 ay en çok 12 ay korumasını sağlar. İyi korunmuş bir araç için yılda bir kere yaptırılması önerilir.

 • Nano Boya Koruma

  Pasta cila ve boya koruma işlemlerinden sonra uygulanır. Yüzeyin temiz ve çiziklerden arındırılmış olması Nano boya korumanın yapılması için şarttır. Normal boya korumaya göre daha sert bir yapıda olan bu uygulama ufak sürtmelere karşı daha dayanıklıdır. Uygulamanın ömrü 2 yıldır.

 • Rötüş İşlemleri

  Aracınızın boyalı yüzeylerinde oluşan derin çiziklerin aynı boya koduna sahip boya ile doldurulması yöntemiyle yapılan işlemdir. Çiziğin durumuna göre eski haline gelmesi mümkündür.

 • Kaput Koruma Filmi

  Araç kaputunun şeffaf folyo ile kaplanması işlemidir. Yoldan gelebilecek taş ve vb. maddeler için ekstra bir koruma katmanı oluşturur.

 • Cam Filmi

  Aracınızın camına iç kısımdan sizin seçtiğiniz renk ve koyulukta uygulanır. Cam filmlerimiz UV güneş ışığı filitreli ve çizilmez özelliktedir.

 • Ceramic Boya Koruma Kaplaması

  Birçok kişi araçlarını korumanın bir yolu olarak carnouba mumu kadar son zamanlarda polimer bazlı sızdırmazlık ürünlerine aşinadır. Bu ürünler UV ışınları ve çevre faktörlerine karşı bir miktar koruma sağlıyor olsalar da CQuartz  ile aynı kulvarda yer alamazlar. CQ , mum ve sızdırmazlık ürünlerinin aksine patentli özel bağlama maddesi ile 3μm kalınlığında yoğunlaştırılmış SiO2 nano parçacıkları sayesinde  Ceramic Quartz kaplaması oluşturur. Dayanıklılığı aylarla ölçülen mum ve sızdırmazlık ürünlerinden farklı olarak CQuartz boya kaplamasının dayanıklılığı yıllarla ölçülür! 
   
  CQ  nanoteknolojik seramik boya kaplama teknolojisinde bir devrim niteliğindedir.  boya kaplamasının geliştirilmesinde yüksek mukavemetli üstün çapraz bağlama kapasitesine sahip yoğunlaştırılmış nano parçacıklar tasarlanmıştır. Bu amaçlaboyayı ve diğer otomobil yüzeylerini iki yıl boyunca UVA ve UVB ışınları, kir, fren tozu, demir kirleticileri, böcekler, kuş pisliği, katran ve her türlü çevresel kirleticilerden koruyacak dayanıklı, süper parlak bir kaplama sağlayan son derece sert 3D yapısını oluşturmak amacıyla yeni özel bir nano malzeme kullanılmıştır.
   
  Bu sizin için ne anlama geliyor?
   
  Parlaklık:
  CQuartz  profesyonel ürünler arasında mevcut en zengin, en derin ve en parlak boya kaplaması olarak itibar kazanmıştır. Doğru derinlik ve parlaklık oranının yaptığı işe tutkuyla bağlı deneyimli bir satıcı tarafından yapılacak uygun düzeltme ve parlatma işlemi ile elde edilebileceği unutulmamalıdır. Ancak bu beceri isteyen işe harcanan onca saatten sonra en uygun olan uzun süreli bir koruma sağlamak ve mevcut  boya kaplamasına ekstra bir derinlik katmaktır.  
   
  Toz ve kir dayanımı:
  Arabasına daha yeni boya koruma işlemi yaptıran herkes bir kaç saat içinde araç üzerinde biriken tozları görebildiğini ve bir sürüşün ardından bile tozların hala orada durduğunu söyleyebilir. Tozlar uçup gitmek bir yana carnauba mum tabakası üzerinde birikir. Mumlara kıyasla biraz daha iyi olan polimer bazlı sızdırmazlık ürünleri ise daha temiz kalsalar bile yapışan kir ve tozlara karşı koyamazlar. CQuartz  ile toz ve kir tutma oranı mum ile karşılaştırıldığında rsquo;a kadar daha azdır. Tabii ki zamanla kirlenmeler olsa da boyayı daha kısa sürelerde kirli gösteren diğer ürünlerin aksine  boya kaplaması ile korunduğunda iki yıkama arasında aracınızın güzelliğinin keyfine varacaksınız. 
   
  Demir, fren tozu ve çevresel kirleticilere karşı koruma:
   
  Çevrenizi ve otoyolları saran havada bulunan her türlü kirletici boyanıza bir saldırı içerir. Diğer araçların frenlerinden kopan demir parçacıkları boyaya sıkışarak ve nemin parçacıkların etrafına nüfuz etmesine neden olur. Zaman içinde nem ve güneşten kaynaklanan oksidasyon süreci bu demir parçacıklarının etrafında bozulmalara yol açarak boyada mikroskopik delikler açar. CQ  boya kaplaması, kirleticilerin boya yüzeyine ulaşmasına izin vermeyen ve çok daha kolay şekilde temizlenmelerine imkan tanıyan kalın bir bariyer ile bu duruma bir son verir.
   
  Böceklere karşı koruma :
   
  Her türde ve boyutta karşınıza çıkabilecek olan böcekler yüksek oranda asitli madde ihtiva ettikleri için boyanıza zarar verebilir! Yüksek hızla giden aracınızın ön kısmına çarptıklarında vücutlarındaki asidik içerik boyanıza bulaşır. Bu asidik içerik kurumadan önce dakikalar içinde klasik boya koruyucu tabakayı eriterek güneş ısısı ile boya yüzeyine yapışır. Böcek yüksek oranda asitli madde içeriyorsa birkaç saat içinde kaplamınızı asitle aşındırmaya başlar. Her seferinde neme maruz kaldıkça da daha fazla oranda asit açığa çıkarak sonunda boyanızda kalıcı bir hasara yol açar. 
   
  Böcekler ile boya arasında yer alan 3μm kalınlığındaki CQuartz  boya kaplaması sayesinde artık böcekler boyanızda kalıcı bir hasara neden olamaz. Her şeyden önce kaplama asitlere dayanıklı olup kaplama üzerinde yıkamadan kaynaklı herhangi bir iz nadiren görülür. Bir böceğin izine rastladığınız nadir durumlarda bile boyanızın kaplamanın altında güvende olduğundan emin olabilirsiniz.
   
  Kuş pisliklerine karşı koruma:
   
  Kullanım ömrü boyunca boyanızın görebileceği en büyük tehlike muhtemelen kuş pisliği olacaktır. Toksisite düzeyi değişiklik göstermesine rağmen kuş pisliğinin temas etmesi halinde boya koruyucu maddeyi erittiği, böylece boyaya derinlemesine işleyerek dakikalar içinde aşınmaya yol açtığı profesyoneller tarafından iyi bilinen bir gerçektir. CQuartz  boyanızda kalıcı bir hasara yol açmamaları için kuş pisliklerine karşı bir bariyer oluşturarak size bu tehlikeyi görüp ortadan kaldıracak zamanı kazandırır.
   
  Daha kolay bakım:
   
  Daha önce bahsettiğimiz gibi toz, kir ve kirleticiler boya üzerine sadece bir kat uygulanan mum veya sızdırmazlık ürününün aksine CQuartz  boya kaplamasının oluşturduğu bariyere yapışmaz. Kaplama üzerine yapışan kir veya tozlar ise fırçalamaya veya ovalamaya gerek kalmadan bir sonraki yıkamada ÇOK DAHA kolay temizlenir. CQuartz  mevcut diğer ürünlerin ötesinde bir kir ve su tutmama özelliği taşır. CQuartz  boya kaplamasının kendi kendini temizleme özelliği sayesinde çoğu kir yıkama sırasında hemen akar gider.
   
  Su İtici (Hidrofobik) Özellik:
   
  Aracınızı temiz tutmanın en önemli özelliklerinden biri suyu tahliye edecek koruyucu bir tabakasının olmasıdır.  boya kaplaması, nilüfer yaprağı etkisi yaratarak su damlalarının kolayca akmasını sağlayacak şekilde oldukça az bir kayma açısı oluşturur.     
   
  İnce çiziklere karşı koruma:  
   
  Mumlar ve sızdırmazlık ürünleri ince çiziklere karşı açıkça hiçbir koruma sağlamaz. Boyanızı yıkadığınız, kuruttuğunuz ya da boyanıza dokunduğunuz her an yüzeyin çizilme ihtimali vardır. Burada bahsettiğimiz çizikler çok ince çiziklerdir ve bunlara "girdap" adı verilir. Bu ince çizikler boyanızdaki yansıma ve derinlik olarak gördüğünüz parlaklık seviyesini belirlerler. Gözünüzden yansıyan ışığı kırarak boyanızın mat görünmesine neden olurlar. 
   
  Uygun şekilde bakım ve temizliği yapıldığında CQuartz  boya kaplamasının bu ince çiziklere karşı etkinliği kanıtlanmıştır. Hiçbir kaplamanın çizilmez olmadığı ve sadece kaliteli yıkama eldivenleri ve kurutma havluları veya fanlarının kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.
   
  Teknik Özellikleri:                                                       
   
  ·         Su temas açısı: 100~110°  
   
  ·         Kayma açısı: 15~25°
   
  ·         Kalınlık:  3µm
   
  ·         Isı direnci: 575° F üzerinde
   
  ·         Artan sertlik:   2’ye kadar (mohs ölçeğine göre)
   
  ·         Tavsiye edilen çalışma sıcaklıkları: 50F - 100F
   
  Ürün Özellikleri:
   
  ·         Diğer ürünlere kıyasla daha uzun süre temizlik ve parlaklık
   
  ·         Daha sert yüzey: İmce çizik ve bozulmalara karşı dirençli
   
  ·         Kendi kendini temizleme özelliği – Toz ve kirler yıkama ile kolayca temizlenir
   
  ·         Fazla olmayan kayma açısı sayesinde yüzey üzerinde daha az damlacık kalır
   
  ·         Fren tozu ve demir kirleticilere karşı dirençli
   
  ·         Böcek, zift ve kuş pisliklerine karşı dirençli
   
  ·         UV ışınlarına ve diğer çevresel kirleticilere karşı dirençli
   
  ·         5 yıla kadar garanti